S.S.S.

Köpük yalıtım poliüretan köpük püskürtülerek uygulanmakta olan yalıtım türüdür.

Poliüretan yumuşaktır, elastiktir, tüm yapısal boşlukları ve çatlakları mükemmel şekilde doldurur, tam bir yapısal sızdırmazlık ve özellikle iyi bir termal direnç sağlar.

Sprey köpük izolasyonunun ilk yatırımı, keçe ya da şişirilmiş yalıtımdan daha yüksektir. Bununla beraber, sprey köpüğün yararları, çağımızda diğer yalıtım seçeneklerinin çok ötesindedir. Aslında, sprey köpük izolasyonunın, senelik enerji maliyetlerinizde %30-50 arasında tasarruf sağlayarak size çok daha yüksek bir yatırım getirisi sağladığını göreceksiniz. Sprey köpük izolasyonu, ısıtma ve klima sisteminizin daha verimli çalışmasına yardım edecektir. Sprey köpük izolasyonu, tüm evinizde ya da binanızda sıcaklığınızı düzenlemeye yardımcı olduğundan, hvac sıcaklığınız her açıldığında/kapatıldığında büyük oranda düşmez ya da yükselmez. Sprey köpük izolasyonuna yaptığınız ilk yatırım, zaman içerisinde enerji tasarrufunda size geri ödeme yapar.

Evet, sprey köpük izolasyonu yanıcı olarak nitelendirilir. Bir satış elemanı size ne anlatmaya ya da satmaya çalışırsa çalışsın, tüm köpük plastik malzemeler global yapı yönetmeliğine göre yanıcı olarak kabul edilmelidir. Bununla beraber, farklı sprey köpük yalıtım üreticilerinin farklı yanıcılık seviyeleri sunduğuna dikkat etmek önemlidir.