Sprey Poliüretan Köpük Uygulama

Hizmetlerimiz

İletişime Geçin

Sprey-Poliuretan-Kopuk-Uygulama-24

Sprey Poliüretan Köpük Uygulama

Poliüretan Köpük Nedir? Nerelerde Kullanılır?

 

Sert ve hafif bir yapıya sahip olan poliüretan köpük, poliüretan reçinelerin kimyasal reaksiyonuyla elde edilen bir malzemedir. Bu malzeme, pek çok amaçla pek çok yerde kullanılmaktadır. Özellikle yalıtım malzemesi olarak binalarda sıkça tercih edilmektedir. Bu rehberimizde ise “poliüretan köpük nedir, nerelerde kullanılır ve fiyatları nelerdir?” gibi sorulara cevaplar vereceğiz.

 

Poliüretan Köpük Nedir?

 

Esasen poliüretan köpük, tek komponentli ve yarı sert bir yapıya sahip olan dolgu ve yalıtım malzemesidir. Kullanım alanı oldukça geniştir. Örneğin boşlukların doldurulmasında, izolasyon çalışmalarında, kapı ve pencere kasa montajında kullanılabilir. Kullanım sırasında havadaki nem sayesinde kürleşir. Bu sırada hem genleşir hem de sert yapısını kazanır.

 

Köpük, içerisindeki formül nedeniyle hem sert hem de hafif bir yapıdadır. Aynı zamanda ısıya oldukça dayanıklıdır ve su geçiren bir yapısı bulunmaktadır. Bu özellikleri, poliüretan köpüğün pek çok amaçla kullanılmasına neden olmaktadır.

 

Poliüretan Köpük Nerelerde Kullanılır?

 

Tek komponentli bu malzemenin kullanım alanı oldukça geniştir. Bu alanları şöyle özetleyebiliriz:

 

  • Kapı ve pencere montajı
  • Teras: Özellikle su sızdırmazlık amacıyla tercih edilmektedir.
  • Binaların dış cephesi: Özellikle ısı ve ses yalıtımı amacıyla çok geniş alanlarda tercih edilmektedir. Ek olarak katlar arası yalıtım için de tercih edilebilir.
  • Deniz taşıtları: Yalıtım amacıyla kullanılır.

 

Ayrıca tüm çatlak, delik ve boşlukları da bu malzeme ile doldurabilirsiniz.

 

Poliüretan Köpük Uygulaması Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Rehberimizin bu kısmına kadar, poliüretan köpük hakkında tanımsal bilgilere yer verdik. Biraz da pratik tavsiyeler verelim. İzolasyon köpüğü kullanımı öncesi ve sonrasında şu tavsiyelerimize dikkat etmeniz gerekir:

 

Uygulamaya başlamadan önce, uygulama alanı iyice temizlenmelidir. Yağdan, kirden ve partiküllerden arındırılmalıdır.

Isı yalıtım köpük sıkım işleminden önce tüp iyice çalkalanmalıdır. Yarım dakika kadar çalkaladıktan sonra, tüpü tabanca yardımı ile kullanabilirsiniz. Kullanırken baş aşağı olacak şekilde enjeksiyon gerçekleştirilmelidir.

Kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken şey, nem meselesidir. Eğer nem seviyesi düşükse uygulamadan sonra köpüğe nem takviyesi yapılmalıdır. Böylece kürleşme sağlanır ve köpük genleşerek boşlukları doldurur.

Uygulama sonrası, köpüğün kürleşeceği unutulmamalıdır. Bu nedenle gereksiz köpük kullanımının önüne geçilmelidir.

Kürleşme sonrası fazlalık kısımlar bıçak yardımıyla rahatlıkla kesilebilir.

İşlem sonrası hem tabanca hem de ventil kurumuş köpükten arındırılmalıdır. Aksi halde, sonraki kullanımlarda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun için köpük temizleyici kullanabilirsiniz.

 

Poliüretan köpük uygulaması bu şekilde yapılırsa sağlıklı sonuçlar elde edilecektir. Elbette uygulama alanında mutlaka uzman elinin değmesi gerekiyor. Aksi halde boşluklar tam dolmayabilir. Aynı zamanda uygulama hatalarından kaynaklı sorunlar da meydana gelebilir.

 

Eğer bu konuda uzman arıyorsanız, Özcanlar İzolasyon olarak sizlere yardımcı olmak isteriz. Sprey poliüretan köpük uygulaması için hemen ücretsiz teklif alın!

 

Poliüretan Köpük Yalıtım Sağlar mı?

 

Kullanım alanlarına göre tek komponentli köpük; ısı, su ve ses yalıtımında başarılı sonuçlar vermektedir. Aynı zamanda yapısal özelliği nedeniyle montaj köpüğü, uzun yıllar boyunca dayanıklılığını koruyabilen bir malzemedir.

 

Diğer tarafta bu malzeme, ısıya karşı uzun süre boyunca dayanıklılık gösterir. Bu nedenle kolay kolay yanmaz ve hızlıca tutuşabilen malzemelerin alev almasını da geciktirir.

 

Poliüretan Köpük Su Geçirir mi?

 

Merak edilen sorulardan birisi de “Poliüretan köpük su yalıtımı sağlar mı?” sorusudur. Sorunun cevabı, kullanım alanına ve köpüğün türüne göre değişebilir. Elbette bu malzeme, su yalıtımı konusunda ideal malzemeler arasındadır. Bu sayede teraslarda, su çatlaklarında ve çatılarda izolasyon amacıyla tercih edilebilir. Elbette bu uygulamaları yaparken mutlaka profesyonel ellerden destek almak gerekir. Zira yalıtım köpüğü suya karşı dayanıklı olsa da yanlış uygulama sonucunda su yalıtımı sağlamaması söz konusu olabilir.

 

Poliüretan Köpük Uygulama m² Fiyatları 2023

 

Özcanlar İzolasyon olarak sprey poliüretan köpük uygulaması gerçekleştirmekteyiz. Bu konuda uzman personellerimiz, ücretsiz fiyat teklifi formunu doldurduktan sonra sizlerle iletişime geçmektedir. Poliüretan köpük uygulama m² fiyatları 2023 yılı içerisinde değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle herhangi bir ücret ödemeksizin güncel ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz. Özcanlar İzolasyon olarak sunduğumuz ayrıcalıkları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

Şeffaf fiyat politikası: Sprey poliüretan köpük uygulaması m² fiyatları konusunda aldığınız teklif, sabittir. Uygulama öncesi ve sonrası sizden sürpriz ek ücretler alınmaz.

Hızlı ve ücretsiz teklif: Hemen teklif formu sayfamıza uğrayarak 2 dakika gibi kısa bir sürede formu doldurabilirsiniz.